Padari dzīvi krāsainu

 


Violetā krāsa


Violetā krāsa rodas, kad vienādās proporcijās tiek sajaukta sarkanā un zilā krāsa. Simboliski šī krāsa manto īpašības no abām pamatkrāsām un simbolizē gan mīlestību, gan prātu.
Violetajai krāsai ir plašs spektrs, tā var būt gan ļoti gaiša, gan piesātināti tumši violeta. Tāpēc jāņem vērā, ka krāsas gaišo un tumšo toņu iedarbība uz cilvēka psihofizioloģiskajiem procesiem ir visai atšķirīga.
Terapeite Brenda Mallona raksta, ka šī krāsa pozitīvajā aspektā pauž individualitāti, bet pārsātināšanās ar to var novest pie introversijas padziļināšanās. Tieši tāpēc tumši violeta krāsa netiek rekomendēta maziem bērniem un cilvēkiem krīzes situācijās. Savukārt gaiši violetie toņi, ceriņ­krāsa vai violetie pasteļtoņi ir labvēlīgi un atstāj pozitīvu iespaidu.
E. Bebits ir izpētījis, ka violetais labvēlīgi iedarbojas uz visu skeleta sistēmu. Tam ir antiseptiska un attīroša ietekme gan fiziskā, gan garīgā līmenī. Violetā krāsa palīdz sabalansēt fizisko un garīgo enerģiju. Tā ir ļoti labvēlīga vēža un citu audzēju profilaksē, kā arī atvieglo artrīta radītās sāpes.
Violetā krāsa rosina iedvesmu, jaunradi un viedus sapņus. Meditācijās šī krāsa palīdz atklāt gan pagātnes apstākļus, gan attiecību samezglojumus. Violeto krāsu būtu ieteicams lietot kopā ar citām krāsām, piemēram, dzelteno, krēmkrāsu vai oranžīgo. Tas tāpēc, ka tumši violeta ir smaga krāsa un tās pārpilnība var novest depresīvā stāvoklī. Violetā krāsa pozitīvi un terapeitiski iespaido iekaisuma procesus un ādas slimības.
Pēc E. Bebita pētījumiem, šī krāsa labvēlīgi un dziednieciski iedarbojas smadzeņu satricinājuma, nervu un imūnsistēmas problēmu gadījumā.
Savukārt Liliāna Bonda secinājusi, ka tumši violetā krāsa salikumā ar melno rada spēku, ar ko var pakļaut savtīgos nolūkos, – varas kāri, valdonīgumu, lielummāniju. Šis krāsu salikums var radīt tendenci uz depresijas padziļināšanos.
Purpura un violetie toņi ir vienas un tās pašas krāsas dažādas gradācijas atkarībā no zilā vai sarkanā pārsvara, un šīs gradācijas var viegli sajaukt.
Taču katrai nokrāsai ir sava nozīme. Purpura krāsā domi­nē sarkanais, bet violetajā jeb hiacinšu krāsā – zilais. Simbolisma valodā purpura toņi nozīmē taisnības mīlestību.
Toties lillīgais, maigi violetais simbolizē intuīciju, spēju ielūkoties nākotnē, tieksmi uz okultām zinātnēm. Šī krāsa ir labvēlīga neiralģijas ārstēšanā un acu slimību gadījumos.
Violetie toņi ir arī labvēlīgi transaktajai analīzei, kontaktiem ar savu iekšējo bērnu.
Vizualizācijas procesā var iztēloties dažādus augus violetā krāsā (ceriņus, krokusus, hiacintes, īri­sus, asteres u. c.), jo tas, pēc terapeites Brendas Mallonas domām, palīdz ap­zināties savu iekšējo potenciālu un radošās spējas. Ja ar ar violetiem toņiem strādā mākslas terapijā, tad ieteicams izmantot akvareļkrāsas vai niansēm bagātus violetus pasteļkrītiņus.


Informācija par violeto krāsu no avota: https://www.psihologijaspasaule.lv
Komentāri (3)  |  2010-12-15 13:36  |  Skatīts: 14962x         Ieteikt draugiem       TweetMe
marta* - 2012-06-18 19:33
kapec ???????????
nesanak kad zilu sajauc ar sarkanu ====sanak bruna kapec ta?///////

Sigita * - 2013-01-25 12:50
kad sajauc sarkanu ar zaļu ,tad sanāk brūns,bet sarkans ar zilu sanāk tumšak vai gaišāk violets vai lillā!

kit* - 2016-02-26 10:27
Man arī sanaca bruns. Mistika kaut kada


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ